İSTANBUL COMICS & ART FESTIVAL

İSTANBUL COMICS & ART FESTIVAL

07/09 EYLÜL 2018
CUMARTESİ / 16:00
İSTANBUL COMICS & ART FESTIVAL

İstanbul Comics and Art Festival, kamusal alan enstalasyonları, çizgi roman ve illüstrasyon stand ve sergileri, katılıma açık atölye programları, seminerler ve sanatçı konuşmalarını içeren, şehir, çizgi dünyası ve farklı sanat disiplinleri üzerinden yaratıcı deneyim alanları sunan bir açık hava festivalidir.

Bu yıl 3.senesi gerçekleşecek ICAF, çizgi dışına çıkıyor ve bünyesine üç boyutlu alan yerleştirmelerini de alarak büyümeye devam ediyor. Başladığı ilk yıldan bu yana çizgi dünyası ve sokak kültürüyle iç içe olan festival, sokağa iniyor ve yalnızca festival katılımcılarına değil, 7-8-9 Eylül’de Club Quartier’de kentin gündelik yaşamına dahil olarak her kesimden insana ulaşmayı hedefliyor.

ICAF, Urban Hacking adı altında festivalden iki hafta önce çağdaş sanat üretimleriyle bilinen sanatçılar ile Kadıköy sokaklarına yayılıyor. Her sanatçı Kadıköy semti içerisinde kendi seçeceği bir alana iki veya üç boyutlu sanatsal bir müdahalede bulunuyor. Kentin ortak kullanım alanları ve gündelik yaşam pratikleri sanatçıların müdahalesiyle estetik bir dönüşüme uğruyor. Sanat, kamusal alana taşıyor ve herkes için görünür ve ulaşılabilir hale geliyor.

www.icaf.com.tr
Yukari